Bülten

Alibaba.com’da Nasıl Satış Yapılır ve Kimler Satış Yapabilir

Dünyanın en büyük toptan ürün pazarlama sitesi olan Alibaba.com’da satış nasıl yapılır ve kimler satış yapabilir. Bu yazımızda bu konuya değineceğiz.

Alibaba’da nasıl satış yapılır sorusunun cevabından önce belirtmek gerekir ki alibaba.com perakende ürün satış mecrası değildir. Alibaba.com hemen hemen çoğu ticari ürünün toptan ticaretinin/alışverişinin yapılabildiği bir kompleks sistemdir. Eğer bir üretici, ihracatçı ve ürünlerinizi toptan pazarlıyor iseniz sizin için en doğru dijital pazarlama ortamı Alibaba.com’dur.

T3 protocol bodybuilding deca vs npp female bodybuilding tgp naked female bodybuilders ashlee chambers and wildkat get fucked at adamweinbergmusic.com

 

Alibaba.com’da Nasıl Satış Yapılır?

Alibaba.com’da mağazaya sahip olabilmeniz için öncelikle şirketinizin olması gerekmektedir. Şirket sahibinin daha önce belirttiğimiz gibi üretici ve ihracata yönelik faaliyetleri olması gerekiyor. Satıcı üyeliğine sahip olmak için alttaki evraklara gerek duyulmaktadır;

  • Vergi Levhası
  • İmza Sirküleri
  • Ticari Sicil Gazetesi
  • Ticari Faaliyet Belgesi (bağlı bulunan ticaret odasından)

Alibaba.com Üyelik Ücreti Ne Kadar?

Alibaba.com üyelik ücreti yıllık olarak talep edilmektedir ve her yıl ödenmesi gerekir. Alibaba.com yapmış olduğunuz ticari işlemlerden komisyon ücreti talep etmez. Alibaba.com Türkiye’den satış yapacak olan işletmelere 3 farklı üyelik seçeneği sunmaktadır; Basic, Standart ve Premium

  • Basic Paket : 1399 $ / Yıllık
  • Standart Paket : 1999 $ / Yıllık
  • Premium Paket : 4999 $ / Yıllık

Ödeme alibaba.com tarafından peşin talep edilir. Üyelik ve ödeme işlemlerinin ardından satıcı hesabının onaylanması yaklaşık 7 – 10 gün kadar sürmektedir.

Basic Paket Özellikleri: En basit seçenekler sunulduğu için belirli kısıtlamalar bulunmaktadır. Örneğin Showcase(vitrin) ürün gösterimi 5 adetle, hazır alım talebi aylık 20 adetle alibaba.com tarafından sınırlandırılmıştır.

Özellikler Basic Paket
1399 $ / Yıllık
Ürün Yükleme Sınırsız
Showcase Ürün Hakkı 5 Adet
Talep Cevaplama Hakkı Sınırsız
Hazır Alım Talebi Teklif Hakkı (RFQ) 20 Adet / Aylık
Anahtar Kelime Reklam Hakkı x
Alt Kullanıcı Hesap Hakkı 5 Adet


Standart Paket Özellikleri: Çoğu özelliğin aktif olduğu ve daha geniş seçeneklerin sunulduğu pakettir. Örneğin Showcase(vitrin) ürün gösterimi 20 adetle, hazır alım talebini aylık 60 adet olarak Basic paketten fazlasını sunmaktadır. Tek eksiği 3000 $ değerinde reklam hakkı olmamasıdır.

Özellikler Standart Paket
1999 $ / Yıllık
Ürün Yükleme Sınırsız
Showcase Ürün Hakkı 20 Adet
Talep Cevaplama Hakkı Sınırsız
Hazır Alım Talebi Teklif Hakkı (RFQ) 60 Adet / Aylık
Anahtar Kelime Reklam Hakkı x
Alt Kullanıcı Hesap Hakkı 5 Adet


Premium Paket Özellikleri: Tüm alibaba.com satıcı özelliklerinin aktif olduğu pakettir. Diğer paketlerden en büyük farkı 3000 $ değerinde reklam hakkı sunmasıdır. Reklam vasıtasıyla alibaba.com üzerindeki hedef kitlenize daha hızlı ulaşırsınız.

Özellikler Premium Paket
4999 $ / Yıllık
Ürün Yükleme Sınırsız
Showcase Ürün Hakkı 20 Adet
Talep Cevaplama Hakkı Sınırsız
Hazır Alım Talebi Teklif Hakkı (RFQ) 60 Adet / Aylık
Anahtar Kelime Reklam Hakkı 3000 $ değerinde
Alt Kullanıcı Hesap Hakkı 5 Adet

Alibaba.com Devlet Teşvikleri

Alibaba.com üyeliklerinizde T.C. Ticaret Bakanlığı %60’a varan teşvik desteği sağlamaktadır. Teşvikler hakkında detaylı bilgi almak için burayı tıklayınız.

Alibaba.com Hizmetlerini Nereden Alabilirim?

Alibaba.com üzerinde gerçekleştirilecek olan işlemler ciddi zaman ve emek istemektedir. Alibaba.com’da olmak istiyor ancak harcayacak zamanınız ve iş gücünüz yok ise devreye biz giriyoruz. Artebir olarak alibaba.com’da sizin adınıza tüm işlemleri yapıp, platformun tüm gerekliliklerini en doğru biçimde yerine getiriyoruz. Ürünlerinizi premium seviyede yüklüyor, ürün içeriklerinin potansiyel müşterilere en net biçimde anlatılmasını sağlıyoruz. Size sadece yeni müşterilerinizle tanışmak ve ürünlerinizin satışını yapmak kalıyor.

Alibaba.com hizmetlerimizden faydalanmak için bizi +90 537 502 09 94 numaralı telefondan arayabilir veya bize info@artebir.com mail adresine yazarak iletişime geçebilirsiniz.